flag pl  flag en

logo3

Logo zaproponowane przez partnerów ze Słowenii, zostało wybranie na oficjalne logo całego projektu.

ERASMUS  IN CATANIA 6 DAYS

certyfikat CERTYFIKAT

MAGIC MOON 2015-12-19

The contest - MAGIC MOON MAGIC FOREST
We are just after the hard task scheduled on December 2015 y. With a great pleasure, we would like to present you the best written works, hich won the school contest ,,Magic Moon, Magic Forest''. To remind, our students had only a month to write and translate their compositions into English. Enjoy your reading!!

moon MAGIC MOON MAGIC FOREST

Uczniowie z naszego gimnazjum  uczestniczący w wymianie międzynarodowej przygotowali materiały przybliżające kolegom z krajów partnerskich nasz kraj, masze miasto, naszą szkołę i nasz system edukacyjny, które były  prezentowane podczas jednego z wielu spotkań na Sycylii w listopadzie 2015 roku.

good   ola   poland