Warsztaty dla uczniów klas VI

BAJKI DLA POTŁUCZONYCH

26.05.2017 o godzinie 17 SzGA G.A.N.G. zaprezentowała kolejny program okolicznościowy zatytułowany „Bajki dla potłuczonych”. Program zawierał humorystyczną interpretację najpopularniejszych bajek i baśni H. Ch. Andersena oraz Braci Grimm. Ze względu na to, że w krótkim odstępie czasowym kumulują się trzy ważne święta : Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca, młodzież przygotowała jeden program na trzy okazje. Nie zabrakło również życzeń okolicznościowych oraz piosenek o tematyce bajkowej. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty utworów Kabaretu Potem.

TEATR STOLIKOWY

12.V 2017 SzGA G.A.N.G. wzięła udział w niecodziennym spektaklu „teatru stolikowego” , zatytułowanym „Kim pani jest”, prezentowanym przez aktorki Teatru Współczesnego Ewę Sobiech i Ewę Sobczak. Spektakl prezentowany był w Bibliotece Filia Nova w Policach.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca to data doskonale znana wszystkim miłośnikom teatru-w tym dniu bowiem przypada święto wszystkich ludzi związanych z kultura wysoką - Międzynarodowy Dzień Teatru.

Korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego z naszą szkołą księdza Marcina Gudełajskiego, Szkolna Grupa Artystyczna G.A.N.G. wzięła udział w spotkaniu z aktorami Teatru Kameralnego w Szczecinie, prowadzonym przez Michała Janickiego- aktora scen szczecińskich. Młodzież obejrzała fragmenty spektaklu poświęcone związkom F. Chopina ze Szczecinem oraz miała możliwość rozmowy „na żywo” z aktorami , którzy chętnie dzielili się swoja wiedzą i doświadczeniem ubarwiając wypowiedzi licznymi anegdotami z życia teatralnego.

DZIEŃ KOBIET 2017

Dnia 10 marca 2017 r. Szkolna Grupa Artystyczna G.A.N.G. zaprezentowała kolejny program okolicznościowy zatytułowany "Baby, ach te baby...". Program dedykowany był płci pięknej naszej szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

WALENTYNKI 2017

Dnia 10 lutego br. odbył się w naszym gimnazjum Wieczór Walentynkowy przygotowany przez Szkolną Grupę Artystyczną. Zaproszeni goście usłyszeli nowe interpretacje najsłynniejszych piosenek o miłości, przeplatanych złotymi myślami i cytatami o tejże tematyce z popularnych książek i filmów, m.in. P. Coelho „Alchemik”, czy „Star Wars” . Nie zabrakło również miłosnego horoskopu dla wszystkich znaków zodiaku. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, rodzice, absolwenci, a także sami artyści świetnie się bawili . Wieczór upłynął w miłej atmosferze, nie zabrakło też nuty romantyzmu, jak przystało na taką okoliczność. Na tym się jednak nie skończyło, bowiem G.A.N.G. spotkał się ponownie tego samego dnia, gdyż od 21 do 10 rano pracowaliśmy przygotowując się do nowych projektów, w trakcie Nocy Artystycznej, a co stworzyliśmy-zobaczycie wkrótce :)

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Początki działalności Szkolnej Grupy Artystycznej G.A.N.G. – opiekun Dorota Majewska-Tesarek

Noc Adaptacji Filmowych

14.X. 2016 roku w godzinach 20:00-7:00 odbyła się w naszej szkole Noc Adaptacji Filmowych mniej znanych lektur szkolnych. Oprócz projekcji młodzież rozwiązywała krzyżówki dotyczące oglądanych adaptacji, w formie kalamburów utrwalała tytuły znanych filmów, nie zabrakło również filmowego karaoke. Opiekunki grupy p. Iwona Majzel-Kędzierska, p. Marta Guentzel oraz p. Dorota Majewska-Tesarek były zachwycone wysoką kulturą osobistą oraz zaangażowaniem młodzieży. Wszyscy świetnie się bawili!!!

„Niezniszczalni”

Szkolna Grupa Artystyczna G.A.N.G. wzięła udział w konkursie stacji TVN na teledysk do piosenki Dawida Kwiatkowskiego  Niezniszczalni. Zwycięski teledysk miał stać się czołówką nowego sezonu serialu Szkoła.

Co prawda nie wygraliśmy, ale bawiliśmy się znakomicie.
Oto co nam wyszło.

Wspomnień czar

10.XI. 2016 Szkolna Grupa Artystyczna G.A.N.G. zaprezentowała kolejny program okolicznościowy z cyklu wspomnień czar pod nostalgicznym tytułem Odszedł artysta...

W programie młodzież zaprezentowała sylwetki zmarłych muzyków wszech czasów oraz przybliżyła ich najsłynniejsze utwory. Oprócz bardziej współczesnych młodemu pokoleniu utworów Nirvany czy Ammy Winehouse nie zabrakło również wspomnień z przeszłości za sprawą utworów Marka Grechuty, Anny Jantar czy Anny German. Program cieszył się uznaniem nie tylko uczniów czy nauczycieli, ale również rodziców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Dolara daj… !

Kolejną odsłoną artystycznych talentów uczniów naszego gimnazjum był program przygotowany przez Szkolną Grupę Artystyczną G.A.N.G. 13 stycznia 2017 roku. Występ zatytułowany „Dolara daj…” w całości poświęcony był wsparciu Ogólnopolskiej Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 25. finał odbył się 15 stycznia 2017 r. Młodzi artyści zaprezentowali własne interpretacje największych hitów piosenki kabaretowej. W programie wykorzystano utwory kabaretów: Smile, Młodych Panów, Skeczów Męczących, Jurki, Na Koniec Świata oraz piosenki Artura Andrusa. Podczas wieczoru zbierane były pieniądze, które następnie przekazane były do puszki WOŚP podczas niedzielnego finału. G.A.N.G. zebrał 275 zł. Oprócz występów uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście mogli delektować się domowymi wypiekami, a także gorącą kawą bądź herbatą. Jesteśmy dumni z faktu, iż mogliśmy wesprzeć to wspaniale przedsięwzięcie.

POMAGANIE JEST FAJNE !!!