z życia szkoły

Dnia 09.09.2017 r. grupa uczniów z klas drugich i trzecich wybrała się na XXX Targi Rolne do Barzkowic pod opieką p. A. Bratek - Jabłońskiej i p. A. Sobańskiej. Wyjazd został zorganizowany w celu realizacji zadań wynikających z projektu Erasmus+ „I feel wood for good”. Dzięki wycieczce uczniowie mieli możliwość poznać regionalnych przedsiębiorców produkujących: ekologiczną żywność, różnego rodzaju produkty z drewna, czy ręcznie wykonane ozdoby. Na miejscu mogli zakupić i popróbować przypraw z różnych zakątków świata, wyrobów mięsnych, miodów, pieczywa, serów itp.. Miłośnicy roślin i zwierząt mieli możliwość podziwiać oraz zakupić różnorodne gatunki roślin, drzew, a także zwierząt hodowlanych. Oprócz poszerzania wiedzy ekologicznej, uczniowie spędzili sobotni dzień w miłej atmosferze, dobrze się bawiąc.

Rodzice uczniów klas trzecich zorganizowali 12 czerwca 2017 r. bal. Na balu bawili się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

W dniu 16.09.2017 r. na przystani UKŻ "Bras" w Policach odbyły się zawody kajakowe kończące sezon żeglarski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum 3 a i 3 c.


Skład drużyn i zajęte miejsca:
Double   III m-ce
Patrycja Hlek i Adrianna Wielgos kl. 3 a   

Mix    III m-ce

1.Julia Oktaba kl. 3 a
2.Krzysztof Cichorek

Double  IV m-ce

1. Jakub Modzelewski  kl. 3 a
2. Olaf Wiśniewski kl. 3 a

Double    V m-ce

Agata Wielgos kl. 3 a
Aleksandra Ratajczak kl. 3 a

Double  VI m-ce

1. Maja Piech kl. 3 a
2. Justyna Romańska kl. 3 c

Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie na zawody sportowe podczas dnia wolnego, zaangażowanie i wzorowe zachowanie podczas imprezy.
A. Borkowska

Co roku w naszej szkole organizowany jest spływ kajakowy, w którym uczestniczą uczniowie klas trzecich. Uczestnicy spływu uczą się bezpiecznego korzystania ze sprzętu pływającego, zasad bezpiecznego zachowania się na wodzie np.:(silny wiatr, zafalowanie). Poznają zasady ustawiania kajaków do różnych napotkanych przeszkód. Kajakarstwo rekreacyjno - turystyczne jest wspaniałą alternatywą dla młodzieży chcącej spędzić aktywnie czas wolny.

Dnia 25.06.2017 r. trzynastoosobowa grupa wolontariuszy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, obsługiwała punkt odżywczy na 10 km 3. Maratonu Szczecińskiego. Do obowiązków uczniów należało przygotowanie stanowiska z wodą oraz podawanie jej uczestnikom w czasie biegu. Wolontariuszki dzielnie pracowały, ale i też dopingowały biegaczy mobilizując ich do dalszego wysiłku. Była to wyczerpująca praca, ale i również świetna zabawa!

Dnia 31.05.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzygimnazjalnym Turnieju w Badmintona. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

We wtorek 19.06.2017r. w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele: straży pożarnej, granicznej, policji oraz ratownicy WOPR.

Dnia 30.05.2017r. w Gimnazjum nr 1 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XIV Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Policach.