z życia szkoły

W dniu 18 listopada 2017 w SP1 W Policach odbył się XVI Powiatowo-Gminny Konkurs PTTK. Uczestniczyło w nim 15 uczniów (pięć drużyn) z naszej szkoły: jedna drużyna z klasy III gimnazjum i cztery z klasy siódmej szkoły podstawowej. I miejsce w kategorii drużynowej uczniów starszych zajęła drużyna z naszej szkoły (gimnazjum) w składzie: Nura Jomma-klasa III A, Julia Mazurek-klasa III A i Marcelina Repka klasa III C. W kategorii indywidualnej I miejsce zajęła Nura Jomma z klasy III A.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 mają możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej, uczą się koncentracji i  cierpliwości podczas zajęć prowadzonych przez p. Irenę, która dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami w tworzeniu przepięknych rzeczy z papieru. Prace wykonane przez uczniów wyeksponowane są w bibliotece szkolnej. Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. od 14.30 do 16.00 w bibliotece . Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie zdecydowali się, a chcieliby dołączyć do nas.

Uczestnicy warsztatów

 

Dnia 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się Gminno-Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny: uczennice z SP1/ dawne G3, SP8/ dawne G1 oraz SP5/ dawne G2.

Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowały:

  1. Justyna Romańska
  2. Karolina Świtka
  3. Nikola Magdzińska
  4. Patrycja Hlek
  5. Weronika Rzempała
  6. Martyna Zawitkowska
  7. Maja Bednarek
  8. Sara Borowiak
  9. Marika Marcinkowska.

Po rozegraniu dwóch spotkań zawodniczki z naszej szkoły uplasowały się na drugim miejscu, przegrywając z uczennicami SP1 dwiema bramkami. Wszystkim zawodniczkom gratuluję i dziękuję za sportową walkę i reprezentowanie szkoły w rozgrywkach zgodnie z zasadami „fair play”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców na "Wieczór Rozmaitości w SP 5", który odbędzie się 17 listopada 2017 r.. Szczegółowy program wydarzenia został zamieszczony w ogłoszeniu.

27 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Była to świetna okazja do zaprezentowania swoich pomysłów na najbardziej szalone przebranie. Podczas zabawy wszystkim dopisywały świetne humory, tańcom i zabawom nie było końca.

Dnia 17 października 2017 r. Klasa 7 d razem z polickim hospicjum wzięła udział w akcji Pola Nadziei. Uczniowie sadzili żonkile w ogrodzie szkolnym. Kwiaty będą sprzedawane na wiosnę, a pieniądze przekazane na hospicjum.

Wiktoria 7d

Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa (obchodzony 31 maja). Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Choć ostrzeżenia „Palenie zabija” widoczne jest na każdej paczce papierosów, informacja ta – z racji swojej powszechności – szybko traci swój wydźwięk. Jak się jednak okazuje, dość skuteczne są „odstraszacze” graficzne – na przykład zdjęcia, nieraz makabryczne, zniszczonych organów wewnętrznych skutecznie zniechęcają młodzież do sięgania po papierosy oraz zwiększają liczbę palaczy, którzy decydują się zerwać z nałogiem. W wielu krajach – również w Polsce – wprowadza się współcześnie zakazy palenia w miejscach publicznych. Niestety, jak wskazuje badanie CBOS-u, zmiany te nie wpłynęły na zmniejszenie liczby palaczy. Zakazy odgórne ogrywają zwykle niewielką rolę – znacznie lepiej działa bowiem motywacja wewnętrzna, którą każdy powinien odnaleźć w sobie.

Szkolny Klub Miłośników Książki ogłasza akcję "Podaruj książkę bibliotece szkolnej". Jeśli macie w domu książki, których już nie czytacie, z których wyrośliście, to przynieście je do biblioteki szkolnej. Chcemy doposażyć naszą bibliotekę w literaturę dla uczniów klas najmłodszych SP, którzy już w roku szkolnym 2018/2019 będą uczyli się w naszej szkole. Wszystkie przyniesione przez Was książki zasilą księgozbiór biblioteki. Za udział w akcji każda klasa może zdobyć punkty w konkursie "Nasza klasa, zgrana klasa". Każda książka, to Wasza cegiełka w nasz wspólny księgozbiór.