aktualności

Dnia 09.09.2017 r. grupa uczniów z klas drugich i trzecich wybrała się na XXX Targi Rolne do Barzkowic pod opieką p. A. Bratek - Jabłońskiej i p. A. Sobańskiej. Wyjazd został zorganizowany w celu realizacji zadań wynikających z projektu Erasmus+ „I feel wood for good”. Dzięki wycieczce uczniowie mieli możliwość poznać regionalnych przedsiębiorców produkujących: ekologiczną żywność, różnego rodzaju produkty z drewna, czy ręcznie wykonane ozdoby. Na miejscu mogli zakupić i popróbować przypraw z różnych zakątków świata, wyrobów mięsnych, miodów, pieczywa, serów itp.. Miłośnicy roślin i zwierząt mieli możliwość podziwiać oraz zakupić różnorodne gatunki roślin, drzew, a także zwierząt hodowlanych. Oprócz poszerzania wiedzy ekologicznej, uczniowie spędzili sobotni dzień w miłej atmosferze, dobrze się bawiąc.

W dniu 16.09.2017 r. na przystani UKŻ "Bras" w Policach odbyły się zawody kajakowe kończące sezon żeglarski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum 3 a i 3 c.


Skład drużyn i zajęte miejsca:
Double   III m-ce
Patrycja Hlek i Adrianna Wielgos kl. 3 a   

Mix    III m-ce

1.Julia Oktaba kl. 3 a
2.Krzysztof Cichorek

Double  IV m-ce

1. Jakub Modzelewski  kl. 3 a
2. Olaf Wiśniewski kl. 3 a

Double    V m-ce

Agata Wielgos kl. 3 a
Aleksandra Ratajczak kl. 3 a

Double  VI m-ce

1. Maja Piech kl. 3 a
2. Justyna Romańska kl. 3 c

Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie na zawody sportowe podczas dnia wolnego, zaangażowanie i wzorowe zachowanie podczas imprezy.
A. Borkowska

DYREKCJA
Szkoły Podstawowej nr 5
SERDECZNIE ZAPRASZA
Radę Rodziców
na spotkanie, które odbędzie się dnia 21 września (czwartek) 2017 r. o godz. 18.00
w sali nr 16 (czytelnia)

Dnia 21 września 2017 r. (czwartek) o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami.

 

 

Jan Paweł II powiedział do młodzieży w 1987 roku na Westerplatte: "Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać".

Czytaj więcej...

Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 9:00.

Dnia 25.06.2017 r. trzynastoosobowa grupa wolontariuszy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, obsługiwała punkt odżywczy na 10 km 3. Maratonu Szczecińskiego. Do obowiązków uczniów należało przygotowanie stanowiska z wodą oraz podawanie jej uczestnikom w czasie biegu. Wolontariuszki dzielnie pracowały, ale i też dopingowały biegaczy mobilizując ich do dalszego wysiłku. Była to wyczerpująca praca, ale i również świetna zabawa!

Czytaj więcej...

We wtorek 19.06.2017r. w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele: straży pożarnej, granicznej, policji oraz ratownicy WOPR.

Czytaj więcej...

Rodzice uczniów klas trzecich zorganizowali 12 czerwca 2017 r. bal. Na balu bawili się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Czytaj więcej...

  1. Zebranie z wychowawcami klas VII odbędzie się 30.08.2017 r o godz. 17.00
  1. Podręczniki: każdy uczeń otrzyma darmowy komplet podręczników po 1 września. Więcej szczegółów na zebraniu sierpniowym.
  1. Podręcznik do religii należy zakupić we własnym zakresie. Tytuł będzie podany na pierwszej katechezie.